AstrHori 40mm f/5.6 dla Fujifilm GFX

AstrHori ogłosiło wypuszczenie najnowszego obiektywu dla systemu GFX od fujifilm. Do sprzedaży już wkrótce trafi nowy obiektyw 40mm f/5.6. To kolejny obiektyw manualny od tego producenta dla systemu GFX.

Bardzo ciekawy obiektyw pod fotografię pejzażu czy architektury. Na pewno znajdzie on wielu zadowolonych odbiorców. Oczywiście jak zawsze niska cena jest istotnym elementem u producenta. Z jednej strony otrzymujemy gorszy obiektyw od szkła z Fujifilm jednak w tej cenie warto zaryzykować zakup.

AstrHori 40mm f/5.6 dla Fujifilm GFX

Nowy obiektyw waży tylko 330 gramów. Został oczywiście wykonany z aluminium, co zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz dużą wytrzymałość na wiele lat fotografowania.

Nowy obiektyw poszerza ofertę tanich obiektywów z mocowaniem pod system GFX. Nowy obiektyw będzie oferowany w cenie poniżej 300$.

  • 40mm F5.6 Obiektyw średnioformatowy do aparatów z mocowaniem Fuji GFX, doskonały do fotografii portretowej, architektury, nocnych widoków i krajobrazu.
  • AstrHori 40mm F5.6 zaprezentuje efekt pięciokątnej gwiazdy przy przysłonie F8, szczególnie podczas fotografowania scen nocnych lub portretów w nocy, może stworzyć niesamowitą atmosferę.
  • Kompaktowy i lekki: Waga tylko 333g, dobrze wyglądający kompaktowy rozmiar zamontowany na aparacie, nie zwiększa obciążenia w podróży.
  • Precyzyjna obsługa pierścienia ostrości: pierścień ostrości jest równomiernie uszkodzony dla bardziej precyzyjnego i płynnego działania, a między pierścieniem ostrości a pierścieniem przysłony jest specjalna konstrukcja schodkowa, aby uniknąć przypadkowego dotknięcia innych części podczas pracy.
  • Kompatybilność: Średni format 40mm F5.6 dla Fuji GFX, GFX 50S, GFX 50SII, GFX 50R, GFX 100, GFX 100S, GFX 100 IR Ver.

Wcześniej pisaliśmy już o dwóch obiektywach z mocowaniem GFX: AstrHori 55mm f/5.6 oraz AstrHori 75mm f/4.

Słyszy się również pogłoski o wprowadzeniu optyki z Tiltshift pod GFX w roku 2023. Tu niestety nie ma więcej konkretnych informacji od producenta.