Fujifilm X-H2 i Fujifilm X-H2S: nowe flagowce APS-C

Fujifilm X-H2 i Fujifilm X-H2S to modelek, które wkrótce pojawią się na rynku w ofercie Fujifilm – poszerzając rodzinę modeli z matrycą APS-C. Ten pierwszy jest już dostępny w sprzedaży i został wyposażony w matrycę 26 megapikseli. Najnowszy aparat Fujifilm X-H2 powinien zostać zapowiedziany w 2022 roku i ma posiadać matrycę 40 megapikseli. Nie wiemy kiedy trafi do sprzedaży.

Najnowsze flagowce APS-C od Fujifilm

Jeśli szukamy wytrzymałych, kompaktowych aparatów na każde warunki, nie ma sprawy Fuji zadbało o nas z serią X wyposażoną w małe ale świetne matryce. Najnowsze flagowce to nie tylko kolejny rozwój aparatów wyposażonych w APS-C, ale również wzmocnienie dla fuji tego segmentu rynku.

Fujifilm X-H2 ma otrzymać matrycę X-Trans CMOS 5 HR, która niestety nie jest matrycą warstwową jednak będzie oferowała 40mpx. To aktualnie największa matryca tupu APS-C z tak dużą rozdzielczością.

Fujifilm X-H2S (S oznacza ‘Speed’) to aparat do szybkich serii zdjęć z nową matrycą 26 Mpix stacked X-Trans CMOS 5 HS.

Aktualne i przyszłe obiktywy Fujifilm dla XF

Nowe obiektywy dla serii X

Oprócz zapowiedzi modelu X-H2 możemy spodziewać się również trzech nowych obiektywów. W roku 2022 do sprzedaży mają trafić Fujinon XF 56 mm f/1.2 oraz makro Fujinon XF 30 mm f/2.8 Macro. Z kolei w 2023 roku na rynku pojawi się model Fujinon XF 8 mm f/3.5.

Różnice pomiędzy Fuji X-H2S a X-H2

Jeśli chcesz poznać różnice pomiędzy oboma modelami, zobacz ten film. Przedstawia on najważniejsze różnice dla nowych aparatów Fujifilm serii X.

Fuji intensywnie inwestuje czas i pieniądze w system X oraz GFX

Jak widać Fuji ostro inwestuje swój czas w rozwój nie tylko flagowego systemu GFX ale również linii X wyposażonych w matryce wielkości APS-C. Ale czy warto kupić aparat z tak małą matrycą? Przemawia za zakupem wiele czynników, najważniejszym jest oczywiście mała waga, mały rozmiar i kompakotwość zestawu body + obiektyw.

Piesze podróże z serią X będą dużo przyjemniejsze, niż noszenie znacznie większego i cięższego systemu GFX. Również koszt obiektywów jest atrakcyjniejszy dla systemu wyposażonego w matrycę APC-S.