Jak przygotować się do sesji dla zakochanych?

Sesja dla zakochanych, to niesamowite przeżycie, które umacnia miłość w każdej parze. To wspólne zdjęcia, które zachowacie dla siebie oraz przyszłych pokoleń. Sesja par jeszcze przed małżeństwem to bardzo intymne i osobiste przeżycie. Ale czy wiecie jak przygotować się do sesji dla zakochanych? Zdradzamy kilka oczywistości, o których musicie pamiętać przed sesją dla zakochanych.

Sesja dla zakochanych par – prezent dla was

Warto pamiętać, że taka sesja to bardzo osobista przygoda, która pozwala zachować Waszą miłość na zdjęciach. Idealny prezent dla rodziców przyszłej pary młodej, ale również idealny prezent dla was. Ta sesja powinna być idealna, i na pewno taka będzie jeśli odpowiednio się do niej przygotujecie.

Przebieg tej sesji zależy od odpowiedniego nastawienia i uczuć, które pokazujecie, od tego zależy jak wyjdziecie na zdjęciach. Warto przemyśleć, gdzie się sesja odbędzie i jaki powinna mieć charakter. Warto wybrać nieszablonowe miejsce, które będzie bliskie wam i pozwoli na oddanie pięknych chwil, które wspólnie dzielicie.

Oczywiście fotograf może zaproponować miejsce na sesję, ale my wolimy pracować w miejscach, które są szczególnie ważne dla par chcących skorzystać z naszej usługi. To nie fotograf powinien być zadowolony z miejsca, a to Wy powinniście czuć się swobodnie i w pełni zadowoleni w dzień sesji.

Zadbajcie o nastrój przed sesją dla par

Zadbajcie o samopoczucie przed sesją dla par

Przed przyjściem na sesję, warto być w dobrym nastroju oraz w pełni szczęścia. Jeśli jest to właśnie napięty okres w pracy lub macie różne ciężkie życiowe sytuacje, to nie jest najprawdopodobniej najlepszy moment na sesję.

Sesja przeważnie jest ustalana na konkretną datę, jednak warto ją przełożyć jeśli coś nie idzie po waszej myśli. Bo zdjęcia powinny utrwalić piękne chwile oraz waszą miłość, a nie zmartwienia. Nie ma co się oszukiwać, niestety złe samopoczucie widać na zdjęciach.

Wybór odpowiedniego miejsca na sesję fotograficzną

Jak już wspominaliśmy ważny jest dobór odpowiedniego miejsca. Miejsca ważnego tylko dla was i historii waszej miłości. Jeśli musicie pojechać gdzieś dalej, można to zawsze ustalić z fotografem. Taka sesja na pewno będzie znacznie piękniejsza, od uniwersalnego miejsca zaproponowanego przez fotografa.

Nic nie stoi na przeciwko, by sesja odbyła się w kilku miejscach i trwała więcej niż jeden dzień. No może tylko budżet, jakim dysponujecie. Warto przemyśleć, gdzie powinny być wykonane zdjęcia. Zależy nam na pokazaniu jacy jesteście w stosunku do siebie i jak wygląda prawdziwa miłość.

Jeśli fotograf narzuca miejsca lub nie chce zgodzić się na stworzenie zdjęć w waszym plenerze, to może warto wybrać innego fotografa? Tu nie ma najlepszego fotografa dla każdego! Ważne by fotograf był idealny dla was!

Garderoba i uroda – zadbajcie o siebie

Nie ubierajmy się sztucznie, bądźmy sobą – sesja przedmałżeńska ma za zadanie pokazać wasze wnętrze i uczucie. Na sesję w garniturach i sukniach przyjdzie czas podczas ślubu, wesela i sesji pary młodej. Teraz powinniście czuć się swobodnie i wybrać ubrania pokazujące wnętrze, prawdziwe oblicze.

Warto oczywiście zadbać o włosy i skórę. Z fotografem możecie ustalić czy na sesji ma być wizażystka, fryzjer i spec o kosmetyków. Oczywiście, możecie sami zadbać o ten element przygotowania do zdjęć.

Na kilka tygodni przed sesją warto udać się do kosmetologa by zadbać o wszelkiego rodzaju skazy skórne. Dobrym pomysłem jest również udanie się do fryzjera, na kilka dni przed sesją. Bo chcecie wyjść najkorzystniej, na fotografii?

Sesja dla zakochanych par

Kiedy iść na sesję dla zakochanych?

To bardzo indywidualna sprawa, ale możemy podpowiedzieć jak to wygląda w przypadku naszych klientów. Może i w waszym przypadku, ta pomoc sprawi, że zdecydujecie się na udział w takiej sesji fotograficznej zakochanych.

Rocznica poznania lub rocznica ślubu – pierwsza, druga, piąta. To nie ma znaczna, która ale ważne by była wybraną rocznicą ważną dla was. Niektóre pary robią sobie zdjęcia każdego roku, zamawiają również u nas album fotograficzny, by zdjęcia zawsze były z nimi w domu.

Coroczne sesje dają odrobinę odetchnięcia, od życia codziennego i pozwalają się cieszyć z chwili tylko dla siebie. Zobaczcie jak rozwija się wasza miłość i rodzina z biegiem kolejnych lat. To również piękny prezent dla najbliższych w formie odbitek lub fotoalbumu.

Ważne daty w życiu – może to być narodzenie dziecka, zakup wymarzonego domu czy mieszkania, pamiętne wakacje lub inne istotne wydarzenie. Jak przypominamy, to jest sesja tylko dla was! Warto jednak podpowiedzieć fotografowi z jakiej okazji robicie zdjęcia. Często sami się pytamy naszych klientów, czemu spotykamy się na sesji i co jest ważnego o czym powinniśmy wiedzieć.

Sesja jako prezent dla najbliższych – taka sesja par czy sesja rodzinna to idealny prezent dla najbliższych. Przesyłając foto-książkę czy album dajecie piękny prezent wybranym. Oczywiście jest to najlepszy prezent dla was samych.

Jak zachowywać się na sesji fotograficznej?

Jak przebiega taka sesja i jak się na niej zachowywać? Na samym początku pamiętajcie, aby się dobrze wyspać przed sesją. Dobry sen pomaga zacząć dzień fantastycznie, a to przełoży się na same zdjęcia. Oczywiście podpowiadamy, dla wszystkich, którzy robią sobie taką sesję pierwszy raz. Po pierwsze dobrze się na niej bawcie.

Traktujcie sesję poważnie, ale nie zapominajcie, że warto dobrze spędzać czas we własnym towarzystwie. Miło spędzony czas i miliony zwariowanych pomysłów, to potrafi uratować każdą sesję zakochanych. Musicie być sobą, niczego nie udawajcie, a sesja na pewno się uda.

Najważniejsze zasady udanej sesji:

  1. Przyjdźcie na sesję 10 minut przed czasem – podczas tych 10 minut poznajcie dobrze miejsce, może wpadnie wam jakiś fajny pomysł na zdjęcia.
  2. Zabierzcie ze sobą garderobę – dobrze jest przed sesją ustalić z fotografem jak się ubierzecie. Warto też zabrać ze sobą zapasowe ciuchy na zmianę, inne kreacje, które będziecie mogli wykorzystać.
  3. Pozytywne nastawienie kluczem do sukcesu – wiemy, że pozowanie może być stresujące, ale pamiętajcie, że fotograf jest specjalnie dla was. Na początku porobicie kilka zdjęć próbnych, tak by oswoić się z aparatem. Grunt to uśmiech i dobre nastawienie.
  4. Warto rozmawiać z fotografem – dobry dialog pozwoli stworzyć piękne i niezapomniane zdjęcia. Mają się one podobać wam a nie fotografowi.
  5. Dzielcie się swoimi pomysłami – nie ma złych pomysłów na zdjęcie, możecie coś zaproponować jeśli macie ochotę na konkretne miejsce lub pozę. W najgorszym razie nie spodoba się wam to zdjęcie, a w najlepszy powstanie coś wyjątkowego i magicznego.
  6. Nie bójcie się eksperymentować – stanie obok w milczeniu nie jest odpowiednim sposobem na pokazanie emocji. Eksperymentujcie i świetnie się bawcie podczas sesji. To w końcu jest sesja zakochanych, a nie pokaz mody.
  7. Bądźcie sobą – to już wcześniej pisaliśmy, ale nie ma co udawać kogoś kim nie jesteście. Skorzystajcie z własnych talentów i pokażcie kim jesteście w prawdziwym życiu.