Koniec produkcji systemu Hasselblad H….

Podczas gdy przez ostatnie 18 miesięcy system H się nie zmieniał, dziś otrzymaliśmy oficjalną informację, że pełna linia produktów systemu Hasselblad H została oficjalnie wycofana z produkcji. Wszystkie produkty są teraz oficjalnie niedostępne i Hasselblad nie będzie już przyjmował zamówień na nic z linii H.

Koniec produkcji systemu Hasselblad H….

Zeszłoroczna premiera bezlusterkowego korpusu X2D była ogromnym sukcesem. Hasselblad wypuścił 3 nowe obiektywy do tego produktu i wciąż są one w statusie back order, co pokazuje, że nie może nadążyć za popytem. Jest to jeden z najlepszych nowych produktów, w ofercie producenta od dłuższego czasu.

System H jest nadal bardzo silny i działa w tak wielu studiach dzisiaj. Jednak nadszedł czas, aby rozejrzeć się za zamiennikami. Dzisiaj nie możemy nawet zamówić nowych uchwytów do baterii. Wszystkie produkty zostały wycofane z produkcji. Serwis naprawczy dla większości produktów H jest nadal prowadzony w Szwecji po tym jak Hasselblad przeniósł swoją długoterminową siedzibę w NJ do Kalifornii w zeszłym roku. Podczas gdy produkty H nadal działają dobrze dzisiaj, nie wiemy co przyniesie przyszłość.