LM1 – kieszonkowy światłomierz fotograficzny i filmowy

Już wkrótce dostępny będzie LM1 – kieszonkowy światłomierz fotograficzny i filmowy. Czyli wszystko co potrzebujesz do mierzenia światła (również kolorów) w małej obudowie. Potrzebujesz światłomierz? Ten zmieści się w kieszeni spodni.

LM1 to kieszonkowy miernik padania światła (co oznacza, że miernik jest skierowany na aparat, a nie na fotografowany obiekt), który pomaga w odczytach ekspozycji na światło otoczenia. Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu zarówno dokładności, jak i użyteczności, dokonuje pomiaru z dokładnością do 1/3 stopnia dla ISO, przysłony i czasu otwarcia migawki, a prawidłowy odczyt jest wyświetlany na podświetlanym wyświetlaczu z wieloma trybami przeglądania.

LM1 - kieszonkowy światłomierz fotograficzny i filmowy

LM1 – kieszonkowy światłomierz fotograficzny i filmowy

Firma twierdzi, że decyzja o stworzeniu LM1 wynikła ze świadomości, że wiele aparatów, których używali oni i ich klienci, nie było wyposażonych w światłomierz lub taki, który już nie działał. Gdy przyjrzeli się rynkowi światłomierzy, stwierdzili, że ich oferta – w większości plastikowa i nieporęczna – nie pasowała do aparatów, dla których odczytywali światło.

Dlatego przy projektowaniu LM1 na pierwszym miejscu postawiono jakość zarówno formy, jak i funkcji.

Przy projektowaniu LM1 na pierwszym miejscu postawiono jakość formy i funkcji.

Przy projektowaniu LM1 na pierwszym miejscu postawiono jakość formy i funkcji.

Mierząc 44 mm na 90 mm, miernik jest niewiele większy od rolki filmu 120. Korpus jest wykonany w całości z aluminium i mosiądzu. Oprócz standardowego koloru czarnego jest dostępny w trzech kolorach (zielony Satin Metallic, szary High Glass Slate Grey i srebrny Satin Metallic).

Posiada czteroprzyciskowy interfejs, idealny do obsługi jedną ręką. Posiada „tryb uśpienia”, który pomaga oszczędzać baterię, ale tryb gotowości zapewnia, że urządzenie szybko się „obudzi”.

Podświetlany wyświetlacz TFT-LCD (114x168px) jest wystarczająco jasny, aby można było z niego korzystać w słoneczne dni, ale nie obciąża baterii. Zintegrowany akumulator (USB-C) może wystarczyć na kilka tygodni pracy, a jego ładowanie z pustego trwa około 2 godzin.

Dodatkowo LM1 mierzy temperaturę barwową, co jest dobrą wiadomością dla operatorów filmowych i fotografów szukających pomocy przy wyborze filtrów lub materiałów filmowych.

Sugerowana cena detaliczna to $749

Strona producenta: https://www.negative.supply/