Nowy system filtrów od K&F Concept

K&F Concept wprowadza nowy system filtrów Square Filter Holder System Pro. Na ten moment, kompletny system to koszt około 289$ więc cena dość przystępna. System wygląda ciekawie i może być dobrym wyborem dla fotografów krajobrazu.

Jak widać po różnych źródłach, system dość dobrze został przemyślany. Cena za kompletny system, wydaje się być bardzo atrakcyjna (w porównaniu do innych producentów). Czas pokaże, jak zostanie on przyjęty przez fotografów.

K&F Concept Square Filter Holder System Pro

Nowy system wyróżnia się głównie nowym podejściem do filtrów wielkości 100mm. K&F zdecydował się na zastosowanie dodatkowych plastikowych holderów (ramek) do filtrów. Pomaga to nie tylko w łatwiejszym chwytaniu filtrów, ale przede wszystkim nie chwytamy za samo szkło filtrów.

Producent deklaruje współpracę (przy 2 filtrach) z obiektywami do 14mm bez winietowania.

Przedstawienie systemu filtrów K&F System Pro:

K&F ma zamiar wprowadzić do sprzedaży dodatkowe ramki, gdzie możemy dodać nasze już posiadane filtry typu 100mm. Czyli jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie rozwiązania od K&F, będziemy mogli korzystać z filtrów firm trzecich.

Na ten moment jest troszkę za wcześnie by polecać lub odradzać to rozwiązanie. Ale system wydaje się być bardzo przemyślany, może w przyszłości powstanie również wersja 150mm.

A ty jaki system filtrów preferujesz? Okrągłe, kwadratowe? Z jakiego systemu? A może szukasz dobrego systemu teraz? Czy będzie to K&F Concept?