Zestawienie obiektywów Takumar 55mm

Wciąż bardzo popularne i lubiane obiektywy Takumar 55mm, to dobrej jakości szkło w bardzo atrakcyjnej cenie. Obiektywy występują w m42, a ich cena często jest poniżej 200zł za model Takumar 55mm f1.8.

Warto jednak poznać dokładnie różnice konstrukcyjne oraz modele, które możemy spotkać w sprzedaży. Na pewno najpopularniejsze to modele f1.8 oraz f2, oczywiście pod m42. Więc jeśli chcesz korzystać z obiektywu z nowymi aparatami cyfrowymi niestety musisz kupić dodatkowy adapter.

Zestawienie obiektywów Takumar 55mm

Takumar 55mm to bardzo uniwersalny obiektyw. Zarówno jako standardowa stałka, ale również fajny obiektyw portretowy. Jak zawsze zakres dookoła 50mm, to najpopularniejsze obiektywy, które warto posiadać w torbie.

Jeśli chcesz kupić ten obiektyw, warto zakupić model f1.8 lub f2. Oba są w podobnej „atrakcyjnej” cenie, więc może warto zainwestować w oba?

Posiadanie obiektywu manualnego jest nie dla każdego, ale jeśli lubicie robić powolne zdjęcia i dobrze się przy tym bawić, to Asahi Super Takumar 55mm f/1.8 / M42 może być świetnym wyborem!

Raczej nigdy nie będzie to „bardzo poszukiwany” model obiektywu, ale warto przemyśleć zakup. Jeśli lubisz eksperymentować, to posiadanie różnych obiektywów retro jest bardzo popularne.